Kadra

Grupa Tygryski

mgr Magdalena Barczyńska

Dyrektor Placówki

Ukończyła studia wyższe na kierunku Pedagogika społeczna w zakresie pracy socjalnej i opiekuńczo-wychowawczej. Swoje kwalifikacje pogłębia poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach z tematyki funkcjonowania i rozwoju dziecka. Jest osobą cierpliwą, empatyczną i zawsze uśmiechniętą. Kieruje się myślą prof. zw. dr hab. Doroty Klus-Stańskiej „Dzieciństwo jest po to, by dziwić się światu, badać go i odkrywać..” W pracy ważna jest dla niej koncepcja towarzyszenia dziecku w rozwoju tzn. być obok, wspierać, odkrywać i respektować podmiotowość dziecka. Stara się pobudzać wiarę we własne możliwości i zachęcać do działania.

Beata Murczkiewicz – Gierat

Opiekun dziecięcy dzienny

Przygodę pracy z dziećmi rozpoczęła w Wielkiej Brytanii. Przez 3 lata opiekowała się dziećmi z niepełnosprawnością ruchową, dziećmi z zespołem Downa, autystycznymi i epilepsją. Każdy dzień był dla niej ogromną satysfakcją, kiedy mogła pomóc, nauczyć, wesprzeć. Uśmiech na twarzy dziecka to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać. Ukończyła kurs na opiekuna w Żłobku, prywatnie szczęśliwa mama dwóch synów. ” Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż i na nowo, projektem który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.
“” ( Jan Paweł ll )

Magdalena Jałkiewicz

Opiekun dziecięcy dzienny

W 2023r. ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Jest osobą otwartą, empatyczną, z poczuciem humoru. Zawsze uśmiechnięta, żywiołowa, z niespożytą energią i ciekawością świata. Szybko nawiązuje kontakt z dziećmi, a praca z nimi sprawia jej ogromną przyjemność. W swojej pracy jest twórcza i kreatywna, co rozbudza ciekawość poznawczą dzieci . Motto: “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.” Janusz Korczak

Agnieszka Serafińska

Opiekun dziecięcy dzienny

Ukończyła kurs “Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym” z certyfikatem potwierdzającym kwalifikacje do pracy z dziećmi. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Potrafi zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Dobrze rozumie, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Praca z dziećmi daje jej dużą radość i satysfakcję. Aktywne uczestniczenie w ich rozwoju i możliwość pokierowania nim, to niesamowite przeżycie, ale także wielka odpowiedzialność. Kieruje się myślą : “Pracą dziecka jest zabawa. Dzieci uczą się poprzez wszystko, co robią ” Carolyn Hooper

Dominika Drąszczyk

Opiekun dziecięcy dzienny

Swoją przyszłość zawodową od zawsze wiązała z dziećmi, czym podyktowane było ukończenie kursu “Opiekuna w Żłobku lub Klubie Dziecięcym”. Jest osobą spokojną i otwartą na potrzeby małego człowieka. Uważnie i bez pośpiechu towarzyszy maluchom w codziennym odkrywaniu świata. Ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka, kierując się myślą Janusza Korczaka ” Nie oczekuj, że twoje dziecko będzie takim jakim ty chcesz, żeby było. Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą”. Zawsze stara się rozbudzać ciekawość i wyobraźnię najmłodszych oraz wspierać ich w pokonywaniu trudności.

Grupa Tygryski

Monika Jarosińska

Dyrektor placówki

Ukończyła Szkołę Medyczną, posiada Dyplom Opiekunki Dziecięcej. Jest osobą otwartą, pogodną, zorganizowaną, pełną pomysłów, posiada łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi. Cechuje ją dobra organizacja pracy, cierpliwość, empatia i troska o dzieci, co zmotywowało ja do pracy z najmłodszymi i ta przygoda trwa już 15 lat. Uwielbia dzieci za ich szczerość, uśmiech i bezinteresowność. Prowadzi zajęcia tak, aby sprzyjały ich rozwojowi. Jej motto brzmi: ” Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza.” (Maria Kownacka)

Angelika Gieraga

Opiekun dziecięcy dzienny

W 2013 roku skończyła Kolegium Nauczycielskie w Zgierzu na kierunku Pedagogika Wieku Dziecięcego i przyroda, obecnie jest w trakcie jednolitych studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Praca z dziećmi to jej pasja, kocha dzieci za ich ciekawość świata i ciągłą gotowość do poznawania nowych rzeczy. Na co dzień jest uśmiechnięta, cierpliwa i pełna ciepła dla maluchów. Jej mottem są słowa M. Montessori „Dziecko, któremu poświęcono więcej uwagi i opieki, wyrasta na osobę silniejszą, bardziej zrównoważoną duchowo i energiczną.”

Karolina Sobieszczyk

Opiekun dziecięcy dzienny

Swoją przygodę jako opiekunka w żłobku rozpoczęła w 2018r. Jest osobą pogodną, żywiołową oraz odważną, która z uśmiechem idzie przez życie. Szybko nawiązuje kontakty z ludźmi, ponad wszystko ceni sobie szczerość. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Możliwość obserwowania postępów u podopiecznych jest dla niej niezwykłym doświadczeniem i dużą motywacją do dalszego działania. W pracy kieruje się słowami Janusza Korczaka:” Kiedy śmieję się dziecko, śmieję się cały świat”.

Katarzyna Kubicka

Opiekun dziecięcy dzienny

W 2021r ukończyła kurs opiekuna żłobkowego. Jest osobą o pogodnym usposobieniu, sympatyczną, tolerancyjną. Z empatią i cierpliwością podchodzi do codziennych wyzwań z największą dbałością o dobro swoich podopiecznych. Przygotowuję i wypełnia program wychowawczo – opiekuńczy w oparciu o wiek, potrzeby i możliwości placówki Jej motto: Dzieci są nadzieją która rozkwita wciąż na nowo, projektem który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością która pozostaje zawsze otwarta. Jan Paweł II

mgr Agata Wojciechowska

Opiekun dziecięcy dzienny

W 2009 roku na WSEZ w Łodzi zdobyła tytuł licencjata na kierunku: Pedagogika-resocjalizacja z profilaktyką społeczną. Posiada również dyplom magistra na kierunku: Pedagogiki społecznej w zakresie pracy opiekuńczej i socjalno-wychowawczej na Uniwersytecie Łódzkim. Jest osobą młodą, pracowitą, komunikatywną. Praca z dziećmi jest dla niej wielkim wyzwaniem, a za razem radością. Jako opiekun stara się rozbudzić w dzieciach ciekawość i wyobraźnię, aby lepiej poznały i rozumiały otaczający je świat. Dba o ciepłą i przyjazną atmosferę. Wykonując swoją pracę wypełnia starannie powierzone jej obowiązki, aby dzieci w naszym żłobku były szczęśliwe. Uwielbia bawić się z dziećmi i wywoływać na ich twarzach uśmiech. Jej motto to słowa Janusza Korczaka “Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz. Jeśli nie wie-wytłumacz. Jeśli nie może -pomóż”.